שמן קוקוס

stripSuperfood

שמן קוקוס

coconutStripAll

שמן הקוקוס האורגני בכבישה קרה One Tribe הוא לא רק שמן אלא “מזון-על” טהור וטעים שגם תורם לבריאות ומכונה “השמן החכם”. הוא יכול להחליף את מרבית השמנים המוכרים במטבח, כמו גם חמאה ומרגרינה, ויעניק לאוכל טעם נפלא. בנוסף, הוא גם תחת תקן סחר הוגן. לשמן הקוקוס היה במערב “מוניטין בריאותי מפוקפק” עקב היותו שומן רווי, אלא שבשנים האחרונות הוא זוכה לעדנה לאחר שהובהר שהאמת הפוכה- מבנה השומן הרווי הייחודי שלו לא רק שאינו פוגע בבריאות אלא שהוא תורם רבות לגוף ולתפקודו ושיש בו סגולות רבות כשבשנים האחרונות צריכתו במערב נמצאת בעלייה מטורפת. תובנות אלה, המגובות במחקרים, בצרוף טעמו המשובח ותכונותיו “הבישוליות” הפכו אותו לכוכב של כבוד במטבחיהם של כהני הבישול הבריאולמוביל בקרב קבוצת “מזונות-העל” (Superfoods)- מזונות המכילים כמות משמעותית של פיטו-נוטריינטים (בהם וויטמינים, נוגדי חמצון ומינרלים) ורכיבים שונים שגופנו זקוק להם ואשר הינם חסרים בתזונה הרווחת כיום. שמן הקוקוס מכיל כ-90% חומצות שומן רוויות בעלות אורך בינוני (להבדיל משמנים בעלי חומצות שומן רוויות ארוכות שהן אלה שידועות כמזיקות לבריאות, מרגרינה וחמאה למשל) וביניהן חומצה לאורית (המהווה מרכיב מהותי בחלב אם) ונוגדי חמצון פנוליים, רכיבים שכאמור הינם נדירים בתזונה הרווחת ובשמנים צמחיים אחרים. מחקרים מצביעים שלשמן הקוקוס תכונות אנטי-ויראליות, אנטי-בקטריאליות ואנטי-פטרייתיות, שהוא מחזק את המערכת החיסונית, תורם למטבוליזם, עשוי להפחית את חלקו היחסי של ה-LDL (הכולסטרול “הרע”) בדם, מתעכל במהירות, יוצר תחושת שובע ומסייע בירידה במשקל, מסייע במניעת עששת וכנראה אף יכול לשפר את מצבם של חולי אלצהיימר. שמן הקוקוס נפלא גם “כמזון” לשיער ולעור, הוא אידיאלי לעור הפנים ויכול לשמש כקרם לחות והזנה לכל דבר. חובביו אף משתמשים בו לאחר הגילוח וכמסיר איפור יעיל.

מקור שמן הקוקוס האיכותי והויטאלי של One Tribe ב”משולש הקוקוס” שבסרי לנקה, אזור הידוע באיכויות הגבוהות ובטעמם המשובח של אגוזי הקוקוס שלו. השמן מופק אך ורק מאגוזים אורגניים טריים והוא מצטיין בטעם אגוזי עדין ועשיר. מיידית לאחר ביקוע האגוזים ולפני שתהליכי החמצון מתחילים האגוזים מעובדים ועוברים כבישה קרה ללא כל תהליך כימי וללא זיכוך. השמן מופק בקואופרטיב סרנדיפול במסגרת תקן אורגני ותקן סחר הוגן ומתוך מודעות סביבתית וחברתית עמוקה לכל אורך תהליך הייצור, ישנה הקפדה על האיכותי ביותר: זני הקוקוס האיכותיים ביותר, האדמה והמיקום המתאימים ביותר, תהליך הייצור הקרוב ביותר לרגע הקטיף, ללא חימום, ללא תוספת כימיקלים, הלבנה וזיכוך. הקפדה זאת שומרת על רכיבי הפרי- טעמו, ריחו וערכיו התזונתיים. דבר נוסף שמייחד את השמן של One Tribe שהוא נסחט מאגוזים יחד עם קליפתם העדינה (החומה), מה שקרוי “אגוז מלא”, ולכך יש תרומה לטעם ולערכים התזונתיים ובעיקר לנוגדי חמצון פנוליים וקרוטנואידים, שרמתם עולה על אלו של שמן שהופק מאגוז לא מלא. יתרונותיו הרבים הפכו שמן זה לחומר גלם הכרחי במטבחיהם המקצועיים של שפים המקפידים על מזון בריא, כמו גם במטבחים ביתיים. בנוסף ליתרונותיו הבריאותיים הוא מעניק ניחוח וטעם מיוחדים ומהווה תחליף אידיאלי לחמאה או מרגרינה בבישול ובאפיה (השימוש באפייה הוא מחצית מכמות החמאה), כתוספת לסמות’יס וכרכיב בהכנת שוקולד “חי”. בנוסף, שמן הקוקוס הנו בעל נקודת שריפה גבוהה במיוחד בהשוואה לכל השמנים המוכרים ולכן הוא מתחמצן פחות בטיגון, בישול, הקפצה או אפייה, ומומלץ לשימוש יום יומי במטבח כחלופה לשמנים המשמשים לטיגון ותיבול ואפייה. השמן מתאים גם למאכלים פרווה. מדד לשמן קוקוס איכותי וטבעי: נמצא במצב נוזלי ושקוף כשהוא בטמפרטורה מעל 24°C והוא לבן ומוצק בטמפרטורה נמוכה מכך. טעם וריח עדינים האופייניים לקוקוס.

ערך תזונתי ל-100 גרם יח’
אנרגיה 900 קק”ל
חלבונים 0 גרם
פחמימות 0 גרם
שומן 100 גרם
מזה שומן רווי 89 גרם
מזה חומצה לאורית 45 גרם
רב בלתי רווי 3.6 גרם
חד בלתי רווי 7.14 גרם
כולסטרול 0 גרם
נתרן 0 גרם
נוגדי חמצון פנוליים
(פעילות אקויולנטית BPT)
6 מ”ג/מ”ל

אנרגיה לכף (14 גרם) 126 קק”ל

גדלים: 350 מ”ל, 1 ליטר ו-5 ליטר. ניתן לרכוש גם בגדלים מוסדיים

דברים שכדאי לדעת על שמן הקוקוס

מסע לסרנדיפול בעקבות הסחר ההוגן- שמן הקוקוס של ONE TRIBEמיוצר ב-SERENDIPOL, שהוקמה בסרי-לנקה ומתנהלת לאור חקלאות אורגנית וסחר ההוגן – דרך המהווה דוגמא והשראה לאפשרות אחרת בעולם העסקי, כזאת שמכבדת את הקהילה המקומית, את האדמה ואת הצרכנים.

מסע אל סרנדיפול

1 ליטר

coconut-250

350 מ”ל

  • coconut250
  • coconut500
  • kosher_logo
  • fairtrade_logo
  • kosherMedarin
  • agriculture
  • orange-USDA
  • coconutStrip
  • coconutStripAll
  • מסע אל סרנדיפול