על אקוגרין

אקוגרין היא חברה המיבאת לישראל מוצרים אקולוגיים ואורגניים נבחרים.

 החברה הוקמה בשנת 2002 על ידי יעקב ברבר ושי פרידמן, מהנדס כימיה בהכשרתו, מתוך צורך אישי – נולדו לו תאומים והמודעות שלו לבריאותם ורווחתם הובילו אותו לחפש מוצרי ניקיון וכביסה אקולוגיים.

הסתכלתי על שני הקטנטנים האלה, הוא מספר, חשתי כמה גופם זעיר ופגיע ורציתי להגן עליהם מפני הכימיקלים שעטים עליהם מכל עבר – מהחומרים המזיקים שנותרים על גבי הבגדים לאחר הכביסה, מהאקונומיקה, מהריחות המלאכותיים שממלאים את חלל האוויר וחודרים לגופם בנשימה ומשאריות של מוצרי ניקיון שנותרים גם לאחר פעולת הניקוי על הרצפה עליה הם זוחלים או על גבי הכלים שמהם הם אוכלים.

כך הבנתי שניקיון אמיתי לא קשור רק לתחום האסתטי ולמה שהעין שלנו רואה. חיפשתי פתרונות ומצאתי את יעקב ואת מוצרי הניקיון של חברת אקובר, בהתחלה כצרכן של כמה ארגזים, ובהמשך התגלגלו העניינים כך שביקרנו במפעלי ובמעבדות אקובר והתחלתי להכיר מקרוב את עולם המוצרים האקולוגיים. יחדיו הקמנו את אקוגרין בכדי להפיץ את הבשורה ואת המוצרים בישראל בה לא הייתה עדיין מודעות של הציבור לצורך החשוב הזה".

בהמשך הורחבה פעילות החברה גם לתחום המזון האורגני ואיתרנו חברה משפחתית קנדית אשר הקימה וגידלה תחת ידיה במשך עשרות שנים את חברת דגני הבוקר האורגניים המובילה בעולם Nature's Path, אשר נמצאת בבעלות המשפחה גם כיום. במקביל נעשינו ערים לכך שלאוכלוסיה גדולה בישראל דאז – אנשים בעלי רגישות לגלוטן – לא מקבלים מענה לצרכיהם ולכן התמקדנו גם בדגני בוקר ללא גלוטן לילדים ולמבוגרים.

הנדבך הנוסף היה בתחום המוצרים לניקוי הגוף וכך נוצר קשר מיוחד במינו עם משפחת ברונר אשר מייצרת את הסבון של דר. ברונר (Dr Bronner Magic Soaps) – סבון אמיתי אורגני ובמסגרת תקן סחר הוגן (Fair Trade).

משפחת ברונר מייצרת סבון אמיתי מאז שנת 1858 כשכיום הדור החמישי מוביל את החברה להישגים יוצאי דופן המשלבים הצלחה גדולה בעולם הכלכלה "הרגיל" תוך הקפדה על תרומה לקהילה ותיקון עולם, כשדרך פעולתה והצלחתה המהווים השראה ודוגמא לחברות רבות. מהחיבור המיוחד הזה גם מגיע לישראל שמן הקוקוס שלנו.

מה שעומד לנגד עיני הוא למצוא ולשווק מוצרים שאיכותם ראשונה במעלה – מוצרים ש"עושים את העבודה" לא פחות ואולי אפילו טוב יותר מהמוצרים הרגילים, ועם זאת הם גם נקיים מחומרים הידועים כמזיקים לאדם ולסביבה.
לכן, כשאני מחפש מוצר אני בודק את החברה שעומדת מאחוריו – את "האמא והאבא" שלו – אני מחפש חברה אתית, שמנהלים אותה אנשים שבאמת אכפת להם מהאדם, החי, והטבע ושייצור מוצרים אורגניים ואקולוגיים מהווה ביטוי עמוק של ליבת החברה ולא רק הזדמנות עסקית מפתה. ביקרתי במפעלים, בשטחי הגידול ופגשתי את העוסקים במלאכה.

אנחנו שואפים לספק לצרכן הישראלי את מה שאנחנו מאחלים לעצמנו כצרכנים: את המוצר הטוב ביותר שיהווה את התמורה הטובה ביותר לכספו, שבתהליך הייצור והפיתוח נלקחו בחשבון כמה שיותר היבטים של דאגה לבריאות האדם והחי, שמירה על ערכים אתיים שבין אדם לאדם ושמירה על הסביבה.

במשך השנים מצאנו את עצמנו כחלק מהשינוי התודעתי המבורך שמתרחש בתפישת הציבור הישראלי בנוגע למשמעות ולחשיבות של צריכת מזון אורגני ומוצרי נון-פוד "ירוקים". באמצעות המידע שתוכלו למצוא באתר אנו שואפים להמשיך ולתרום להעמקת והפצת המודעות לקשר שבין גופנו, המוצרים שאנו צורכים ושמירה על הסביבה.

נשמח לעמוד לרשותכם ולהיענות לפניותיכם נשמח אם תצרו קשר

נגישות