מאבק לסימון "מהונדס גנטית" GMO

דר' ברונר נאבקים על הזכות שלך לדעת. יושרה עיסקית וזכות הצרכן לדעת הם חלק מהגשמת העקרונות החברתיים והאקולוגיים שהם משנתו של עמנואל ברונר, כפי שהם מודפסים על אריזות הסבונים המפורסמות שלנו.
בשנים האחרונות דר' ברונר תומכים במגוון דרכים בקידום חובת סימון מוצרי מזון ששונו או הונדסו גנטית (GMO's).

כצרכנים יש לנו את הזכות למידע בנוגע למוצר המזון אותו אנו רוכשים ומכניסים לגופנו, כמו מה אחוזי השומן שבו, האם החומרים המשמרים או צבעי המאכל שבו מלאכותיים או טבעיים, האם הדג גדל בבריכת גידול או חופשי בים, ומאיזו מדינה המוצר מגיע.

צריכה להיות לנו גם הזכות לדעת האם המוצר מכיל רכיבים ששונו בהנדסה גנטית, כדי שנוכל לקבל החלטה מושכלת לגבי המזון אותו אנחנו ובני משפחתנו אוכלים וכדי שנחליט לאיזה סוג של תעשיות או טכנולוגיות אנחנו מוכנים לתת את הכסף שלנו.

במקום לעזור לחקלאים לעבור לחקלאות אורגנית בת קיימא ומופחתת כימיקלים, הנדסה גנטית מובילה לגידול עצום בשימוש בחומרי הדברה וכתוצאה מכך ליותר שאריות כימיקלים במזון, באדמה ובמקורות המים.

על הציבור להתעורר ולהתוודע לשינויים החרישיים שחברות הכימיקלים עושים במזון שלנו ולדרוש שקיפות.

חברות הכימיכלים מהנדסות DNA מחיידקים ומחדירות אותו לתוך הקוד הגנטי של צמח המאכל.
המטרה העיקרית היא להגדיל את סבילותם לחומרי העישוב וההדברה שהם עצמם מוכרים לחקלאים.
שימוש חוזר באותם חומרי עישוב והדברה מוביל להתפתחותם של 'סופר-עשבים' ו'סופר-מזיקים', מה שמוביל בתורו להגדלת כמויות הריסוס, וחוזר חלילה.

אנחנו בדר' ברונר רוצים להעלות את מודעות הציבור לחשיבות שבחובת הסימון של מוצרים מהונדסים גנטית, ואנחנו קוראים לכולם להתעניין, ללמוד, לחלוק, לספר, ולקדם חקיקה המחייבת שקיפות בנוגע להנדסה גנטית (דבר שאינו קיים כרגע גם לא בישראל).

נגישות