צמח הקאנביס – המפ תעשייתי

משפחת ברונר לקחה על עצמה מחויבות לסייע בהסבת התעשיות העיקריות שלנו לפחות מזהמות, ולשימוש בחומרים ושיטות בנות קיימא.

צמח ההמפ (סוג של קנאביס), הינו חומר גלם מעולה לייצור תוצרים שונים המבוססים על סיביו וזרעיו.
הוא מדהים כמקור מזון העשיר בחלבונים ובאומגה 3.
הוא מצוין לשימוש כתחליף לעיסת עץ לייצור נייר, לסיבי זכוכית לבנייה ולמרכיבי תעשיית הרכב, לייצור בדים (השם קאנבס של ציירים ומפרשים נגזר משמו) איכותיים ונקיים (כיום אריגים ספוגים בחומרי הדברה) לשימוש בתעשיית הטקסטיל.
ההמפ הוא גידול אידיאלי לשימוש עתידי לייצור ביו-אתנול וביו-פלסטיק.

בדר' ברונר אנחנו משתמשים בשמן המפ כמרכיב בסבונים שלנו כיוון שהוא מכיל יחס גבוה של חומצות רב-שומניות לא רוויות (poly-unsaturated fatty acids), המעניקות לסבונים עדינות רבה יותר, והופכות אותם לפחות מייבשים.

אולם ארה"ב ומדינות תעשייתיות רבות אחרות, אוסרות למעשה על גידול ההמפ מחשש לשמוש בצמח לצורכי עישון מריחואנה.
למעשה ההמפ שהינו "בן דוד" של המריחואנה הינו צמח נטול תכונות פסיכו-אקטיביות (אין בו THC) ומקדמת דנא גודל עבור הסיבים והזרעים שלו.

בשנת 2001, ניסה הממשל האמריקאי של הנשיא בוש, לחסל את תעשיית ההמפ האמריקנית באמצעות הוצאתו אל מחוץ לחוק ומניעת יבוא מוצריו, הזרעים והשמן שלו, מקנדה.

משפחת ברונר תמכה בפעולות למען חידוש התעשייה המסחרית של ההמפ בארה"ב, וחברת דר' ברונר מימנה ותיאמה את ההליך המשפטי מול ה- DEA (Drug Enforcement Administration), הליך שהצליח בסופו של דבר, והגיע לשיאו בניצחון בשישי בפברואר 2004 (יום ההולדת של בוב מארלי) בבית הדין הפדראלי לערעורים.
כתוצאה מכך כיום מותר וניתן לייבא, לעבד ולסחור במוצרי המפ בארה"ב, אך עדין לא לגדל המפ בשטח המדינה.

דיוויד ברונר, נשיא החברה, הצטרף לארגון תעשיית ההמפ (HIA), ובמסגרת פעולות המחאה של האירגון מול הבית הלבן, נעצר פעמיים במהלך שנת 2012.

חברת דר' ברונר מעורבת בשנים האחרונות בארגון ״שבוע הסטוריית ההמפ״ שמטרתו להגדיל את מודעות הציבור לתועלת שבהחזרת גידולי ההמפ לארה״ב, ולפוטנציאל הכלכלי העצום שלו.

נגישות